Paniaga Jezus kociurbaty na świjat si przytarabanił

Figu fagu bez koszulij i w stajni aby si zdybać

I z drypciom i dziuniom i podfruwajkom i bajbusem i kindrakiem i paniagą i chłopem.

On do nas na pomieszkanie ale nie na hopszturak ale na sto zwair nie aby kałamucić i blat być.

Ali by my wszyscy si mocno w kiepełe hrymali i zaczeli w zgodzie żyć.

Tego też Wam na Świży Rok 2016 życzy

Aleksandra Biniszewska z Muzeum Lwowa i Kresów

Pocztówka autorstwa Adama Setkowicza.

Adam Setkowicz urodził się 4 grudnia 1875 w Krakowie i tam zmarł 24 października 1945. Spoczywa na Cmentarzu Rakowickim.

To polski artysta malarz, popularny pejzażysta i akwarelista. Najbardziej znany z licznych reprodukcji w czasopismach ilustrowanych oraz kart pocztowych.

W latach 1897-1898 kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Teodora Axentowicza i Jana Matejki.

Malował sceny rodzajowe z życia wsi polskiej: kuligi, polowania, obyczaje ludowe, a także krajobrazy leśne. Rzadziej malował widoki architektury krakowskiej, sceny alegoryczne i obrazy o tematyce judaistycznej. Nie uległ wpływom awangardowych kierunków w sztuce końca XIX i początku XX wieku.