Węzeł

ObrazZapraszamy do Muzeum Lwowa 22 czerwca 2013 roku na obchody Nocy Kupały - odwiecznego święta radości, wody i ognia.

Przygotowaliśmy dla Państwa wróżby i plenerowe zabawy zorganizowane przy muzyce. Atrakcje wieczoru to warsztaty wicia wianków, tańce przy ognisku, skok przez ogień, a także słowiański poczęstunek.

W godzinach popołudniowych, dla naszych najmłodszych gości, proponujemy warsztaty artystyczne "O co poproszę kwiat paproci". Uczestnicy będą rysować swoje marzenia, o spełnienie których chcieliby poprosić legendarny kwiat paproci. Przez cały czas trwania wydarzenia towarzyszyły nam będą osoby w strojach historycznych. W różnych miejscach polany, będą one snuły opowieści oraz opowiadały legendy i baśnie. Na ich podstawie dzieci będą tworzyły ilustracje w specjalnie przygotowanym na tę okazję kąciku plastycznym.

Także młodzież i dorosłych zapraszamy na warsztaty:

  • wicia wianków,
  • robienia biżuterii z paciorków mille fiori,
  • rękodzieła artystycznego (będziemy robić czapki czarownic, kwiat paproci),
  • heraldyki (herby, ich znaczenie, powstawanie, wspólne malowanie),
  • symboliki świąt pogańskich i ich obecnej roli w naszym życiu,
  • atrakcji Ziemi Chełmońskiego.

 

Nie zabraknie też atrakcji dla młodzieży - do wygrania będą nagrody w edukacyjno-rekreacyjnej grze terenowa "W poszukiwaniu kwiatu paproci". Gra będzie polegała na szukaniu tropów, czytaniu informacji związanych z tradycjami Nocy Kupały oraz Ziemi Chełmońskiego (wcześniej uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę podczas warsztatów, na jej podstawie będą mogli się przygotować do konkurencji). Sprawdzimy także sprawność oraz zdolności artystyczne drużyn. Wykonanie wszystkich zadań, znalezienie tropów i wskazówek ukrytych w lasku i dworku wg specjalnych map, będzie wymagało pracy drużynowej i indywidualnej. Będzie także doskonałą zabawą dla młodzieży.

Wszyscy chętni będą mieli możliwość zwiedzenia Muzeum, po którym oprowadzi Dyrektor Aleksandra Biniszewska.

Uczestnicy w kolorowym korowodzie powędrują z wiankami od Muzeum do Adamowa nad rzekę Pisia Gągolina, by korzystając z obecności wody, puszczać wianki wcześniej przygotowane podczas warsztatów.

Po rozpaleniu ogniska zapraszamy na magiczny, rytualny występ grupy teatralnej T-Art, która zaprezentuje krótki spektakl zatytułowany „Eclipse”. Udział w wydarzeniu wezmą artyści przebrani w stroje czarownic, szamana i wieśniaków, stwarzając klimat tamtych czasów i zapraszając do udziału uczestników imprezy.

Wieczór umili występ Anny Przybysz i zepołu Triodeon, która zaprosi publiczność do wspólnego śpiewania i tańca. W repertuarze artystki znajdą się różnorodne utwory - od słowiańskich piosenek ludowych, po przeboje związane ze Lwowem. Wokalistka przygotowała je specjalnie na ten wieczór. Koncert zatytułowany jest "Piosenki, co budzą i tulą nas do snu".

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia >>

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 - Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Obraz

 

Wykonanie: najlepszemedia.pl