Węzeł

3 listopada 2012 roku w siedzibie Muzeum Lwowa i Kresów odbył się pierwszy Salon Tradycji Polskiej. Współorganizatorem było Wydawnictwo Trio.

 

W programie:

  • Koncert krakowskiego aktora Piotra Piechy
  • Wieczór autorski pana Wiesława Helaka z prezentacją książki „Lwowska noc”
  • Wystawa okolicznościowa

 

 

Obszerną relację przygotowana przez J&A Media można przeczytać na stronie miasta Grodzisk Mazowiecki lub zacytowaną poniżej. Zdjęcia pochodzą z informacji na stronie miasta.

Koncert, wystawa, prezentacja książki w Muzeum Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich

Aleksandra i Bogdan Biniszewscy, właściciele Muzeum Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich z Kuklówki pod Grodziskiem Mazowieckim zaprosili na kolejne niezwykłe wydarzenia. Tym razem jednego dnia odbył się koncert w wykonaniu Piotra Piechy, otwarta została wystawa oraz prezentowana była książka Wiesława Helaka zatytułowana „Lwowska noc”.

Muzeum Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich znane jest z organizacji patriotycznych uroczystości.

-1 i 17 września to początek i koniec. To symboliczne daty- mówiła Aleksandra Biniszewska. Przypomniała ogromne powojenne straty w ludności. -Na 34 miliony obywateli polskich było 18 procent inteligencji, mieliśmy najlepsze szkoły na świecie, znakomitą kadrę nauczycielską. W momencie zakończenia wojny na 24 miliony obywateli, mieliśmy już zaledwie 2 procent inteligencji. Do 1953 roku kolejne 50 tysięcy osób wymordowano. -Teraz musimy walczyć o tę kulturę i tradycję- podkreśla Aleksandra Biniszewska. Na scenę zaprosiła krakowskiego aktora Piotra Piechę.

Na scenie w Kuklówce wystąpił krakowski aktor Piotr Piecha.

Po występnie artysty można było osobiście porozmawiać z autorem książki Pt. ,,Lwowska noc”- Wiesławem Helakiem. To powieść o człowieku, który znalazł się w wirze strasznych historycznych wydarzeń, który próbuje nie tylko sam przeżyć, ale jeszcze ocalić rodzinę i bliskich, a później coś więcej - charakter swojego miasta. Polski charakter. Zachowując przy tym człowieczeństwo. Po koncercie goście zaproszeni zostali także na tradycyjny kresowy poczęstunek.

 

 

Wykonanie: najlepszemedia.pl