W środę 31 maja, w przeddzień Dnia Dziecka odbyła się we Dworze Kresowym w Biniszewiczach Lekcja Historii, którą poprowadziła w pomieszczeniach Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich pani Aleksandra Biniszewska.

Do kresowego zaścianka dotarła klasa 2a ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Obrońców Warszawy w Ożarowie Mazowieckim. 23 dzieci pod opieką swojej wychowawczyni pani Ewy Kołodziej i pań Agnieszki Nowaczyk oraz Joli Korodziejewskiej zwiedziło Muzeum. Grupie towarzyszyli jako przewodnicy dwaj członkowie Rady Programowej Sceny Ołtarzew.

Zwiedzanie Muzeum we dworze przebiegało bez zakłóceń. Dzieci zadawały pytania odnośnie interesujących je eksponatów i były zaskoczone odmiennością zwiedzanych pomieszczeń od ich współczesnymi mieszkaniami.

Oprócz muzeum we dworze kresowym są zabudowania gospodarcze i hodowany inwentarz. Właścicielka hoduje konie, indyki, perlice, kaczki i gęsi. Po obejściu spacerują i fruwają pawie. Dzieci zostały obdarowane ich piórami.

Zwiedzanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek na ognisku przygotowanym i rozpalonym przez właścicieli oraz oglądaniem gospodarstwa domowego. Największym zainteresowaniem cieszyły się konie.