14 września 2019 roku odbyły się w siedzibie Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uroczystości poświęcone ofiarom agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę. Uroczystości odbyły się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Listy do uczestników uroczystości skierowali: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Biskup Senior Diecezji Łowickiej Józef Zawitkowski, Biskup Pomocniczy Łowicki Wojciech Osial, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Po Mszy św. koncelebrowanej w intencji Ojczyzny zostały złożone kwiaty pod Kolumną Kresową i Kapliczką Łagierników, miejscami symbolizującymi bohaterstwo i męczeństwo Polaków. Premiera Mateusza Morawieckiego reprezentował senator Marek  Martynowski, który odczytał list od premiera i złożył wieniec Obrońcom Ojczyzny . Po ceremonii złożenia kwiatów odbył się koncert w wykonaniu Marii Pomianowskiej. Można było usłyszeć utwory polskich kompozytorów wykonywanych na instrumentach dawnych: suka biłgorajska i fidela płocka. Następnie zebrani mogli zwiedzać Muzeum Lwowa i Kresów wraz z nową wystawą "Wrzesień 1939", na której zostały zaprezentowane pamiątki po obrońcach Rzeczpospolitej, a młodzież spotkała się z kombatantami. Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjne uczestników uroczystości przy degustacji dań kresowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali Katalog wydany do wystawy "Wrzesień 1939". Uroczystości zorganizowano wspólnie ze Stowarzyszeniem „Jedność w prawdzie”. Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie dziękuje panu Marianowi Wasilewskiemu za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w realizację zadania.

Zadanie zostało dofinasowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2019” oraz z dotacji Gminy Radziejowice.