Węzeł

W dniach od 1-3 maja 2018 roku kombatanci ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz młodzież z Wileńszczyzny, Wołkowyska i Lidy gościli w Kuklówce. Przyjechali, aby świętować trzy ważne wydarzeni: dzień Flagi, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

2 maja kombatanci przybyli do Muzeum Lwowa i Kresów. Gospodarze serdecznie powitali szacownych gości i młodzież. Wśród kombatantów byli: płk. Weronika Sebastianowicz, mjr Tadeusz Kurcyk, mjr Antoni Łapiński, mjr Henryk Czerwiński, kpt Jan Bieleninik, kpt Franciszek Szamrei, kpt Alfons Rodziewicz. Goście na początku złożyli kwiaty pod kapliczką Łagierników z Chrystusem Frasobliwym. Następnie goście wysłuchali autorskiego koncertu zespołu Triodeon i czynnie włączyli się do śpiewania utworów Hanki Ordonki.

Po koncercie goście zwiedzili Muzeum Lwowa i Kresów. Na zakończenie można było porozmawiać z kombatantami przy kawie, herbacie i lwowskim miodowniku. Na zakończenie dnia wszyscy spotkali się przy ognisku.

Wykonanie: najlepszemedia.pl