Aktualności

Zapraszamy do wysłuchania nagrania starej (z ponad stuletnią historią) piosenki „Marsz lwowskich dzieci”.

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK zorganizowało Festyn Historyczny „Walczącym o niepodległość”. Odbył się on w sobotę 15 września w godzinach od 11 do 18 w Kuklówce Radziejowickiej w Muzeum Lwowa i Kresów.

Muzeum Lwowa i Kresów (jako współorganizator) zaprasza na Festyn Historyczny „Walczącym o niepodległość”, który odbędzie się w godzinach od 11:00 do 18:00 15 września w Kuklówce Radziejowickiej, Biniszewicze 4.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zakończyła piątą już edycję akcji edukacyjno-społecznej „Książki dla Polaków na Wschodzie,” w wyniku której polskie ośrodki na Kresach zostały wyposażone w ponad 12 tys. polskich książek. Po raz pierwszy w tym roku polskie książki dotarły na Syberię.

W dniach od 1-3 maja 2018 roku kombatanci ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz młodzież z Wileńszczyzny, Wołkowyska i Lidy gościli w Kuklówce. Przyjechali, aby świętować trzy ważne wydarzeni: dzień Flagi, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W sobotę, 20 stycznia 2018 roku w Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uczczono 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Zebrani zwiedzili wystawę „Co nam dało Powstanie styczniowe”. Na wystawie zgromadzone zostały liczne eksponaty, które są własnością Muzeum Lwowa i Kresów, prowadzonego przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie rozpoczęła kolejną edycję akcji edukacyjno-społecznej „Książki dla Polaków na Wschód”. Od 2014 roku polskie ośrodki na Kresach są zaopatrywane w polskie książki.

Fundacja Lwów i kresy Południowo-Wschodnie i Muzeum Lwowa i Kresów zorganizowały uroczystości w związku z 99.Rocznicą Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości.

W Muzeum Lwowa i Kresów, prowadzonym przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie w Kuklówce otwarta została wystawa pt. „Żołnierze AK – Pamięć i Chwała”. Na otwarcie wystawy przybyli kombatanci ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Dnia 28 paździenika 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów zostanie otwarta stała wystawa poświęcona żołnierzom Armii Krajowej.

Zapraszamy na godzine 15.00 do siedziby Muzeum w Kuklówce Radziejowickiej.

O godz. 17.00 spotkanie młodzieży z Kombatantami.

Wykonanie: najlepszemedia.pl