Aktualności

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, we współpracy z Instytutem Polskim w Bratysławie, zorganizowała koncert „Muzyka II Rzeczpospolitej” oraz Wystawę „Wielcy Polacy” cz.2. Wydarzenie odbyło się w Teatrze Colorado w Bratysławie.

Konsul honorowy RP w Brnie, Petr Mrkývka zaprosił Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, aby  zaprezentowała Muzykę II Rzeczpospolitej. Koncert odbył się 13 listopada 2023 r. w auli Wydziału Prawa na Uniwersytecie Masaryka w Brnie.

11 listopada 2023 r. w Nowym Domu Sztuki w Pałacu Radziejowice została otwarta wystawa „Stroje ludowe w II Rzeczypospolitej”.

II Rzeczpospolita była krajem barwnym kulturowo. To bogactwo przekładało się na twórczość artystyczną i rękodzieło, w tym stroje ludowe.

11 listopada 2023 r. w Nowym Domu Sztuki w Pałacu Radziejowice odbył się niecodzienny koncert z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu zabrzmiała dla wypełnionej po brzegi publiczności Muzyka II Rzeczypospolitej. Usłyszeć można było muzykę narodów zamieszkujących II Rzeczpospolitą, m.in.: karaimską, huculską, tatarską, białoruską ukraińską, polską.

Dnia 11 listopada 2023 odbędzie się koncert solistki Sinfonia Varsowia Hanny Turonek z zespołem. Koncetowi towarzyszy wystawa zatytułowana "Stroje ludowe w II Rzeczypospolitej". Początek o godz. 19.00 w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach w Nowym Domu Sztuki. Wstęp wolny.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała 17. grudnia 2022 roku Wigilię na Kresach. Zebrani mogli wysłuchać koncertu „Muzyka górali karpackich”. Zespół w składzie: Katarzyna Gacek-Duda, Paweł Wszołek i Szymon Tadla wykonali utwory ludowe Łemków, Bojków i Hucułów.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała 12. Listopada 2022 roku, w Pałacu w Radziejowicach, koncert z okazji 104 rocznicy odzyskania Niepodległości i 104 rocznicy Powstania Orląt Lwowskich „Miłość do końca świata…”Koncert wykonała Grażyna Auguścik z Bester Quartet.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała w Ratuszu w Linz wydarzenie kulturalno-naukowe składające się z koncertu „Perły muzyki polskiej” i wystawy „Wielcy Polacy”. Prof.

W ramach zagranicznych wyjazdów promujących polską kulturę i naukę, Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała w Ambasadzie RP w Wiedniu wydarzenie składające się z koncertu „Perły muzyki polskiej” i wystawy „Wielcy Polacy”. Prof.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała w Domu Polskim w Bratysławie koncert „Perły muzyki polskiej”. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać polskich utworów skomponowanych od Średniowiecza do czasów współczesnych, wykonanych na instrumentach dawnych i klasycznych przez prof. Marię Pomianowską z zespołem.

Strony

Wykonanie: najlepszemedia.pl