Aktualności

Fundacja Lwów i kresy Południowo-Wschodnie i Muzeum Lwowa i Kresów zorganizowały uroczystości w związku z 99.Rocznicą Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości.

Dnia 28 paździenika 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów zostanie otwarta stała wystawa poświęcona żołnierzom Armii Krajowej.

Zapraszamy na godzine 15.00 do siedziby Muzeum w Kuklówce Radziejowickiej.

O godz. 17.00 spotkanie młodzieży z Kombatantami.

Pod koniec października 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów otwarta zostanie wystawa stała „Żołnierze AK – Pamięć i Chwała”.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów po raz kolejny organizują uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Z tej okazji w piątek 15 września 2017 roku o godzinie 19:00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 3 odbędzie się Masza św.

W środę 31 maja, w przeddzień Dnia Dziecka odbyła się we Dworze Kresowym w Biniszewiczach Lekcja Historii, którą poprowadziła w pomieszczeniach Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich pani Aleksandra Biniszewska.

Zmartwychwstały Chrystus zwyciężył śmierć i otworzył nam bramę zbawienia. Miejmy odwagę i wytrwałość podążać za Jego przykazaniami w pokonywaniu codziennych przeszkód.

Życzy Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów.

Muzeum Lwowa i Kresów zaprasza i poleca spektakl „Ballada o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka. Zostanie on zaprezentowany 3 marca w piątek o godzinie 19:00 na Scenie Ołtarzew przez tarnowski teatr Nie Teraz.

Stowarzyszenie „Saski 2018” zaprosiło Muzeum Lwowa i Kresów na spotkanie poświęcone złamaniu szyfrów Enigmy. Spotkanie odbyło się w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na parterze goście mogli obejrzeć wystawę czasową „ Służby specjalne II Rzeczypospolitej” oraz oryginalny egzemplarz niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Muzeum Lwowa i Kresów dołącza do inicjatywy upamiętnienia bohaterstwa Polaków, którzy polegli na Kresach w walce o wolność i niepodległość Polski.

Budowa pomnika to inicjatywa Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. ks. Bronisława Mireckiego w Przemyślu i Klubu Inteligencji Katolickiej w Przemyślu.

Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zapraszają na Mszę Świętą oraz koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Asrtystycznego Wojska Polskiego, upamiętniającego Powstanie Styczniowe. Początek o godz. 18:00 dnia 26 lutego 2017 roku w Katedrze Polowej przy ul Długiej 13/15 w Warszawie.

Wykonanie: najlepszemedia.pl