Aktualności

10 Listopada 2018 roku o godzienie 11:00 w Muzeum Lwowa i Kresów nastąpi otwarcie wystawy "Żołnierze AK - Pamięć i Chwała".

Na wystawie zostaną zaprezentowane nowe wywiady z Żołnierzami Wyklętymi.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania starej (z ponad stuletnią historią) piosenki „Marsz lwowskich dzieci”.

79 rocznica zwycięskiej bitwy pod Górkami

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała w Górkach obchody 79 rocznicy zwycięskiej bitwy 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. Potyczka miała miejsce 17 września 1939 roku.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie włączyła się w akcję przygotowaną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „100 tysięcy drzew na 100-lecie Niepodległości Polski 1918-2018”.  Akcja została objęta Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawie

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK zorganizowało Festyn Historyczny „Walczącym o niepodległość”. Odbył się on w sobotę 15 września w godzinach od 11 do 18 w Kuklówce Radziejowickiej w Muzeum Lwowa i Kresów.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uczciła bohaterów „Akcji Burza”

Muzeum Lwowa i Kresów (jako współorganizator) zaprasza na Festyn Historyczny „Walczącym o niepodległość”, który odbędzie się w godzinach od 11:00 do 18:00 15 września w Kuklówce Radziejowickiej, Biniszewicze 4.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa

mają zaszczyt zaprosić na obchody 74 rocznicy "Akcji Burza".

W programie przewidziany jest koncert, wystawa, lekcja historii oraz spotkanie z kombatantami.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zakończyła piątą już edycję akcji edukacyjno-społecznej „Książki dla Polaków na Wschodzie,” w wyniku której polskie ośrodki na Kresach zostały wyposażone w ponad 12 tys. polskich książek. Po raz pierwszy w tym roku polskie książki dotarły na Syberię.

W dniach od 1-3 maja 2018 roku kombatanci ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej oraz młodzież z Wileńszczyzny, Wołkowyska i Lidy gościli w Kuklówce. Przyjechali, aby świętować trzy ważne wydarzeni: dzień Flagi, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wykonanie: najlepszemedia.pl