Aktualności

Zmartwychwstanie Chrystusa przyniosło na świat radość i nadzieję. W obecnym czasie cieszmy się, tym bardziej tą nadzieją - że trudy doczesne będą miały koniec, że otwarta została dla każdego z nas droga, która u celu posiada wieczne szczęście dla każdego chcącego podążać śladem Zmartychwstałego Jezusa.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, razem z Ambasadą Węgier w Polsce zorganizowała koncert Bożonarodzeniowy, który odbył się w Łazienkach Królewskich 14 grudnia 2019 roku. Przed wypełnioną po brzegi salą koncertową wystąpił węgierski pianista Endre Hegedus. Wykonał m.in. Nokturn b-moll op. 9 nr 1, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, Poloneza cis-moll op. 26 nr 1, Poloneza A-dur op. 40 nr 1, Walca cis-moll op.

Joanna Aleksandra i Bogdan Biniszewscy zostali odznaczeni za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Odznaczenia zostały wręczone 15 listopada 2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie przez Macieja Jarosińskiego, członka Prezydium Zarządu Głównego ŚZŻAK.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa

mają zaszczyt zaprosić na koncert "Orlęta lwowskie Droga do Niepodległości".

Na Zamku Królewskim w Warszawie dnia 10 października odbył się koncert ku czci ofiar agresji niemieckiej i sowieckiej "Impresje lwowskie" w wykonaniu Leny Ledoff z zespołem. W czasie 1,5 godzinnego widowiska można było usłyszeć mniej i bardziej znane piosenki lwowskie, a scenariusz widowiska przypominał los milionów mieszkańców II Rzeczypospolitej mieszkających na wschód od Buga.

5 października 2019 r. w siedzibie Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie w Kuklówce odbyły się Uroczystości związane z upamiętnieniem Powstańców warszawskich.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów mają zaszczyt zaprosić na koncert pt "Impresje lwowskie".

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów zapraszają na Rekonstrukcję i Koncert do Siedziby Muzeum w Kuklówce Radziejowickiej ul. Biniszewicze 4,

Wykonanie: najlepszemedia.pl